با پوشیدن لباس شب یلدا بچه گانه یک کودک حافظه از دست رفته اش را بدست آورد

همانطور که تحقیقات به خوبی ثابت شده است، صنعت مد یک مشکل قابل توجه و رو به رشد زباله دارد. در پاسخ، کارشناسان استدلال می کنند که لباس ما باید عمر طولانی تری داشته باشد.

با این حال، همه اقلام لباس شب یلدا بچه گانه را نمی توان برای مدت طولانی استفاده کرد. برای مثال، لباس‌های کودکان می‌توانند به سرعت منسوخ شوند و باعث ایجاد مشکل زباله شوند. برای بررسی بیشتر این موضوع، بازار پوشاک کودکان سوئد را بررسی می‌کنیم و اینکه چگونه طراحی برای اقتصاد دایره‌ای می‌تواند چالش‌های پایداری منحصربه‌فرد این بخش از بازار را برطرف کند.

ما به جای تمرکز بر دیدگاه مصرف کننده، نقش طراحی را در حمایت از گذار به صنعت پوشاک کودکان مدورتر بررسی می کنیم. به عنوان یک مشارکت کلیدی، این مقاله نشان می‌دهد که استراتژی‌های طراحی دایره‌ای بیشتر از آنچه تحقیقات قبلی به صراحت ذکر کرده‌اند وجود دارد.

به طور خاص، ما نشان می دهیم که چگونه طراحی برای طول عمر و طراحی برای بی طرفی می تواند به غلبه بر برخی از چالش های پایداری پیش روی صنعت کمک کند.

توانایی کودکان برای توصیف مناسب قرار دادن لباس برای ارزیابی ادعاهای آنها در مورد سوء استفاده جنسی ضروری است. قرار دادن لباس میانی لباس هایی که تا حدی درآورده شده اند ممکن است برای کودکان خردسال دشوار باشد و به توضیحات دقیق تری برای نشان دادن محل لباس نیاز دارد مثلاً لباس ها تا زانو پایین کشیده شده اند.

مطالعه حاضر، توصیفات 172 کودک 3 تا 6 ساله را در مورد قرار دادن لباس هنگام پاسخ دادن به سؤالات رایج بله یا خیر، انتخاب اجباری، انتخاب باز، جایی که و همچنین تمایلات کودکان در هنگام پاسخ دادن به آنها را بررسی کرد.

توصیف قرار دادن میانی به عنوان مثال، برچسب زدن به لباس به عنوان کاملا روشن یا خاموش. نتایج نشان داد که در کجا سوالات در برانگیختن توصیف‌های متوسط، حتی برای کوچک‌ترین کودکان برتری داشتند.