مواد شیمیایی برای جلوگیری از رنگ مو

طبق یک مقاله در سال 2020، PPD یک آلرژن است که می تواند باعث درماتیت تماسی آلرژیک شود. همراه با تحریک پوست، PPD ممکن است با مشکلات سلامتی مانند ناهنجاری های مادرزادی (که قبلاً به عنوان نقص مادرزادی شناخته می شد) و سمیت کبد و خون نیز ارتباط داشته باشد.

یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که سفید کردن مو با پراکسید منجر به آسیب رنگ موی لاکچری و از دست دادن پروتئین در کوتیکول و قشر مو می شود.

محصولاتی که دارای برچسب “طبیعی” یا “ارگانیک” هستند نیز ممکن است اثرات منفی داشته باشند. منابع طبیعی مانند گیاهان همچنان می توانند حاوی مواد مضر یا حساسیت زا باشند.

منبع مورد اعتماد سازمان غذا و دارو (FDA) بیان می کند که چون یک محصول ارگانیک است یا حاوی مواد ارگانیک است، به این معنی نیست که به طور خودکار ایمن تر است.

علاوه بر این، شواهد رو به رشد منبع مورد اعتماد نشان می دهد که برخی از رز مشکی های مو ممکن است حاوی ترکیبات مختل کننده غدد درون ریز باشند. این مواد شیمیایی می توانند اثرات هورمون استروژن را تقلید کنند و ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهند. یعنی، تحقیقات نشان می‌دهد که رنگ‌های دائمی ممکن است حاوی غلظت‌های بالاتری از آمین‌های معطر باشد که ممکن است برای انسان سرطان‌زا باشد.

سایر مواد بالقوه مضر ممکن است شامل آمونیاک و تولوئن باشد. اولی یک محرک تنفسی است که می تواند حملات آسم را تحریک کند و تولوئن یک نوروتوکسین شناخته شده است که با ناهنجاری های مادرزادی، از دست دادن بارداری و واکنش های آلرژیک ارتباط دارد.

در حالی که اینها مواد معمولی هستند، گزینه های رنگ مو وجود دارد که از مواد شیمیایی خشن استفاده نمی کنند. افراد ممکن است بخواهند به برچسب ها یا لیست مواد موجود در محصولات نگاه کنند تا مواد شیمیایی مضر را بررسی کنند.
نوع رب انار ممکن است بر میزان آسیب مو تأثیر بگذارد. آسیب مو می تواند در هر نوع مویی رخ دهد، زیرا ساختار داخلی و خارجی و آرایش مو را تحت تاثیر قرار می دهد.

رنگ های موقت فقط به لایه های بیرونی ساقه مو می رسند و اغلب با یک شامپو شسته می شوند.

رنگ های نیمه دائمی رنگ طبیعی ساقه مو را از بین می برند اما ضعیف تر از رنگ های دائمی هستند. این بدان معنی است که آنها تمایل دارند آسیب کمتری ایجاد کنند. رنگ های نیمه دائمی معمولاً طی 4 تا 12 شستشو با شامپو شسته می شوند.

رنگ های دائمی عمیق تر به قشر مو نفوذ می کنند، رنگ طبیعی را سفید می کنند و لباس بلوچی را درون ساقه مو به دام می اندازند. این فرآیند می تواند به مو آسیب برساند.

 • منابع:
  1. Chemicals to avoid hair dye
 • تبلیغات:
  1. پنجره‌هایی که دارای نور طبیعی برای گل و گیاه
  2. میزان کافئین در قهوه به کار رفته
  3. بهترین جوراب در عرصه بازار
  4. موارد نگه داری از گل و گیاه آپارتمانی