سنگ مرمریت جگری از کهکشان راه شیری عبور کرد و زمین رسید

بعضی از سنگ ها مانند سنگ مرمریت جگری یک ماده روکشی، تزئینی که برای مجسمه سازی فوق العاده است  تشکیل شده که توسط مجسمه ساز معروف میکل آنژ بووناروتی در آثارش استفاده شده است.

سنگ مرمر در دکوراسیون ساختمان ها، لابی ها، سالن های مترو زیرزمینی، به عنوان پرکننده در بتن رنگی، برای ساخت اسلب، وان حمام، دستشویی و بناهای تاریخی استفاده می شود سنگ مرمر با سایه های مختلف یکی از سنگ های اصلی است.

که برای ایجاد یک موزاییک فلورانسی فوق العاده زیبا استفاده می شود مکعب های برازنده، لامپ ها، ظروف اصلی از سنگ مرمر ساخته شده اند سنگ مرمر در متالورژی آهنی در ساخت کوره های باز، در صنایع برق و شیشه استفاده می شود.

همچنین به عنوان مصالح ساختمانی در راه سازی و به عنوان کود در کشاورزی و برای سوزاندن آهک استفاده می شود پانل ها و کاشی های موزاییک زیبا از تراشه های مرمر ساخته شده اند سنگ مرمر ریخته‌گری که از آن حمام‌ها، رومیزی‌ها ساخته می‌شود، فقط ظاهر را تقلید می‌کند و اشیا را شبیه سنگ مرمر است.

سنگ

طبیعی و سایر سنگ‌ها و مواد معدنی تزئینی طبیعی می‌کند. و با قیمت بسیار ارزان تر از سنگ طبیعی است که تا حدی باعث محبوبیت آن می شود. فرآیند ساخت سنگ مرمر ریخته گری شامل مخلوط کردن رزین پلی استر و ماسه کوارتز است.

ذخایر سنگ مرمر بزرگترین ذخیره سنگ مرمراست که در آن حدود بیست نوع سنگ مرمر با رنگ های مختلف از سفید تا خاکستری مایل به سبز استخراج می شود ذخایر بزرگ سنگ مرمر در اورال وجود دارد ذخایر سنگ مرمر سفید که به ترتیب در مناطق اورنبورگ و چلیابینسک قرار دارند.

از زمانی که انسان شروع به ساختن کرد، سنگ توجه او را به خود جلب کرد. هدیه سخت و محکمی از طبیعت که می توانست از آن برای ساختن سرپناهی استفاده کند. با گذشت زمان، سنگ همواره یکی از مصالح اصلی ساختمانی ما بوده است.

امروزه پس از گذشت صدها سال و با پیشرفت تکنولوژی، ما انسان ها هستیم علاقه خود را به این موهبت طبیعت از دست نداده ایم و معماری مدرن به اندازه معماری یونان باستان به سنگ علاقه دارد.

تفاوت معماری مدرن با استفاده از سنگ در کاربرد آن است. امروزه کاربرد اصلی سنگ برای مصارف تزئینی و زیبایی است. سنگ هایی که برای ساخت و ساز استفاده می شود سنگ های بسیار متراکم و سنگین هستند.