رنگ روغنی مات براق اکلیلی

رنگ‌های روغنی عمدتاً روی بوم یا تخته‌های ضخیم‌تر استفاده می‌شوند، اما می‌توانند روی چوب، فلزات خاص و سرامیک نیز استفاده شوند. این رنگ ها به دلیل پایه روغنی خود، هنگام استفاده از پرایمر به عنوان پوشش پایه، بهترین عملکرد را دارند. رنگ روغنی عمدتا به دو دسته تقسیم می شود: رنگ روغنی مات و رنگ روغنی براق. که از لحاظ ساختاری میزان رنگ دانه ها در رنگ روغنی مات بیشتر است و بالعکس میزان چسب و روغن موجود در رنگ براق بیشتر است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

رنگ روغنی مات براق اکلیلی

فروش رنگ روغنی

فروش رنگ روغنی شرکت ما در زمینه ی فروش و صادرات انواع رنگ روغنی با کیفیت فعالیت دارد که مشتریان گرامی می توانند بر حسب نیاز خود رنگ مورد مصرف خود را انتخاب و خریداری فرمایند. در ابتدا بیایید با انواع رنگ روغنی و موارد مصرف آن آشنا شویم.

رنگ روغنی مات: سطوحی که با رنگ مات پوشانده می شوند معمولاً ظاهری زبر، کدر و مخملی دارند، این رنگ ها نور را در سراسر فضا به یک میزان منعکس می کنند و نسبت به رنگ های براق بازتاب نور کم تری دارند. آنها رنگدانه بیشتری دارند و می توانند منطقه وسیع تری را پوشش دهند و به شما این امکان را می دهند که مقدار قابل توجهی در هزینه خود صرفه جویی کنید. استفاده از لایه بعدی رنگ روی سطح مات آسان تر از رنگ براق است.

رنگ روغنی براق: از سوی دیگر، سطوح پوشیده شده با رنگ روغنی براق صاف‌تر هستند و دارای لایه‌های بازتابنده روغنی هستند که باعث درخشش و انعکاس یکنواخت نور می‌شوند. اگرچه تمیز کردن آنها آسان است، اما پنهان کردن نقص های دیوار یا سطحی که رنگ می شود توسط این نوع رنگ سخت تر است. استفاده از لایه های متعدد رنگ روغنی براق چالش برانگیزتر است.

رنگ روغنی نیمه براق: رنگ‌های نیمه براق به اندازه ی رنگ های براق درخشندگی ندارند، اما دوام بیشتری نسبت به رنگ‌های روغنی مات دارند و تمیز کردن سطوح پوشیده شده با این نوع رنگ راحت تر می باشد. شما هم می توانید رنگ های نیمه براق را از بازار تهیه کنید و هم می توان آن را از ترکیب رنگ های روغنی مات و براق ساخت که در این صورت میزان براقیت آن دست خودتان است.

از آنجایی که این نوع رنگ همانند رنگ روغنی براق مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارد، در مناطقی با رطوبت بالاتر مانند حمام، آشپزخانه و اتاق های رختشویی و همچنین فضاهای پرتردد مانند درها و اتاق های ابزار به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ روغنی نیمه براق به دلیل کاربرد های فراوان طرفداران زیادی دارد.

رنگ روغنی اکلیلی: رنگ های اکلیلی را نیز می توان هم به صورت آماده تهیه کرد و هم می توانید با ترکیب رنگ و اکلیل مخصوص آن را بسازید. پیشنهاد ما تهیه رنگ اکلیلی به صورت آماده است که در این صورت در وقت و هزینه شما صرفه جویی می شود.

رنگ های روغنی اکلیلی در فضای خانه یا هر محیط دیگری که مورد استفاده قرار می گیرند، باعث ایجاد تنوع و ظاهری زیبا و گیرا می شود. البته در استفاده از این نوع رنگ باید بسیار دقت کنید زیرا مقدار زیاد آن در سطوح بزرگ محیط نتیجه ی عکس دارد. رنگ های اکلیلی معمولا برای رنگ کردن دیوار های کوچک و یا قسمتی از دیوارها مناسب است. از جمله آن ها می توان به میز تلویزیون، پشت کنسول و آینه، دیوار های کوچک خانه و… اشاره کرد. همچنین از بهترین رنگ‌ها برای جلب نظر مشتریان در فروشگاه‌ها و سالن‌های آرایشی است.

تفاوت بین رنگ های روغنی مات و براق چیست؟

رنگ های مات و براق ممکن است بر اساس تأثیر عوامل بسیاری متفاوت استفاده شوند. برخی از این عوامل عبارت اند از: سلایق شخصی، قابلیت شستشو، اندازه و شرایط سطح اتاق، بافت دیوارها، نور طبیعی و بازتاب پذیری، دوام و تعداد دفعات استفاده از اتاق ها و… که موارد مهم را جداگانه توضیح خواهیم داد.

بافت دیوارها: برای دیوارهایی که ترک‌ها یا لکه‌های جزئی دارند، به دنبال رنگ صاف یا مات باشید. آنها فضاهای توخالی دیوار را پر می کنند. برای سطوح صاف‌تر و بدون نقص، می‌توانید از رنگ براق استفاده کنید زیرا اتاق را زیباتر و سرزنده‌تر نشان می‌دهند.

نور طبیعی و انعکاس: اندازه اتاق و میزان نور طبیعی وارد شده به آن را در نظر بگیرید. اگر می خواهید تأثیر بصری قوی و عمیق با استفاده از رنگ ایجاد کنید، به دنبال یک روکش براق معمولاً روی دیوارهای برجسته باشید تا اتاق بزرگتر به نظر برسد. در حالی که اگر می خواهید ظاهری زیبا به دیوار هایی دارای بافت توخالی بدهید، روکش مات را انتخاب کنید زیرا نور کمتری را منعکس می کند.

قابلیت شستشو: برای سطوحی که کمتر مستعد لکه های دائمی و آثار خراش هستند، روکش براق را انتخاب کنید زیرا تمیز کردن آن ها بسیار آسان است و تخلخل کمی دارند. کافی است سطح را با یک اسفنج مرطوب بشویید، متوجه خواهید شد که فقط کثیفی از بین می رود اما رنگ آن نه. پوشش‌های مات در اینجا یک نقطه ضعف بزرگ هستند زیرا برخی از رنگ‌ها به اسفنج می چسبند و کنده می‌شوند، و به دلیل وجود سطح ناهموار، کثیفی ها سخت تر از بین می روند.

هر چند وقت یک‌بار از اتاق استفاده خواهد شد: اتاق‌هایی که اغلب زیاد بازدید می‌شوند مستعد فرسودگی و خراش هستند. در چنین مواردی، شما باید یک روکش براق را انتخاب کنید. در حالی که اتاق هایی که کمتر رفت و آمد دارند می توانند روکش مات یا ترکیبی از هر دو داشته باشند.

برخی نکات کاربردی:

از رنگ های مات تیره یا رنگ های براق روشن برای اتاق های خود استفاده نکنید. رنگ‌های تیره‌تر فضا را کوچک‌تر از حالت معمولی می‌کنند و رنگ‌های روشن‌تر چشم انسان را فراگیر می‌کند. سعی کنید ترکیب متعادل تری را برای اتاق های خود انتخاب کنید.

قبل از تصمیم گیری نهایی، یک نمونه آزمایشی انجام دهید، زیرا اثرات زیبایی شناختی یک رنگ خاص به ویژه بر روی سطوح دارای بافت بسیار برجسته می شود.

اگر می خواهید ظاهری مدرن به فضای خود ببخشید، رنگ های براق را انتخاب کنید. رنگ براق به فلز و چوب جلوه ای برجسته و آینه مانند می دهد. از روکش مات برای جلوه های سنتی و روستایی استفاده کنید.

در نهایت شما می توانید انواع رنگ های روغنی را با بهترین کیفیت و قیمت از شرکت ما تهیه کنید. همچنین در طول زمان بازسازی و رنگ کردن محل مورد نظر خود، این راهنمای سریع را مجدداً قبل از انجام آخرین مرحله بررسی کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.