رنگ روغنی + قیمت خرید فروش

استفاده از رنگ روغنی یک روش بسیار ساده برای رنگ آمیزی، ترمیم سطوح داخلی و بیرونی ساختمان ها، تغییر دکوراسیون،کامل کردن و یکنواخت کردن سطح خانه تاثیر بسزایی دارد و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. قیمت رنگ روغنی به عواملی همچون کیفیت و ضخامت رنگ بستگی دارد.

رنگ روغنی + قیمت خرید فروش

رنگ روغنی

رنگ روغنی رنگ روغنی یکی از قدیمی ترین رنگ ها است که کاربردهای زیادی داشته و برای رنگ آمیزی ساختمان،دیوار حیاط،دیوار مدارس، درب و پنجره،انواع وسایل منزل و… به کار میرود. این رنگ بر پایه نفت به دست می آید و به دلیل وجود ترکیبات آلی بوی شدیدی دارد که هنگام رنگ آمیزی حتماً باید به تهویه هوا توجه کنید. رنگ روغنی در انواع مختلفی همچون براق، نیمه براق، مات ونیمه مات تولید می شود. در رنگ آمیزی بیشترین استفاده از رنگ روغن براق می باشد چرا که پوشش دهی بسیار بالایی دارد و برای رنگ آمیزی درب و پنجره و چهارچوب وسایل فلزی استفاده می شود. رنگ روغن براق ماندگاری بالایی داشته و به آسانی تمیز میشود. مزایایی که این رنگ ها دارند شامل، ماندگاری بالا، ثبات رنگ، مقاوم در برابر رطوبت، شستشوی آسان، پوشش دهی بالا، قیمت ارزان وچسبندگی بالا میباشد. اما در کنار مزایا، معایبی نیز دارد از جمله بوی تند و شدید،در صورت عدم زیرسازی ناهموار میشود، مضر برای محیط زیستی، زود خشک میشود.

در هنگام استفاده از رنگ روغن به تاریخ مصرف توجه کنید و آن در دمای بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد نگهداری کنید. رنگ روغنی برای استفاده رنگ در سطوح فلزی و چوبی مناسب است و گزینه مناسبی برای رنگ آمیزی فضاهایی که در معرض رطوبت قرار دارند می باشد. رنگهای روغنی به حلال نیاز دارند و بهترین حلال تینر روغنی می باشد با استفاده از حلال رنگ نازک شده و خشک می شود.

رنگ روغنی شیراز

رنگ روغنی شیراز امروزه بهترین فروشگاه های رنگ در شیراز بنا شده است. اگر قصد خرید رنگ دارید، حتماً از رنگهای مرغوب و باکیفیت برای منزل و محل کار خود و استفاده کنید. در فروشگاه های رنگ ساختمانی در شیراز انواع رنگهای روغنی، رنگ های پایه آب، رنگ مات، رنگ نیمه براق و براق تولید و عرضه می گردد. رنگهای ساختمانی شامل رنگ های داخلی ساختمان و رنگ خارجی ساختمان برای داشتن نمای زیبا تر میباشد. انواع رنگ ها در رنگ ساختمان شیراز شامل رنگ بلکا، رنگ پتینه، رنگ روغن ساختمان، رنگ پلاستیک ساختمان می باشد. قیمت رنگ های ساختمان در شیراز با توجه به کیفیت و نوع آنها متفاوت میباشد. شما میتوانید با مراجعه به فروشگاه های رنگ شیراز از بهترین و با کیفیت ترین رنگ های روغنی بهره مند شوید.

رنگ روغنی جدید

رنگ روغنی جدید رنگ روغنی های اکریلیک از رنگ روغنی های جدید به شمار می‌روند و از مخلوط روغن رزین اکریلیک و تینر تشکیل میشود. رزین هایی که در رنگ روغن جدید به کار می رود از روغن‌های گیاهی همچون دانه کتان، سویا،پنبه و … ساخته شده است. این رنگ پوشانندگی بالایی داشته و مقاوم به رطوبت می باشد، دوام بالایی دارد و بوی نامطبوع نداشته و سریع خشک میشود.

رنگ روغنی جدید برای سطوحی همچون، دیوارهای گچی، دیوارهای رنگ شده و سطوح بتنی و سیمانی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از رنگ روغنی های جدید رنگ بلکا می‌باشد. رنگ بلکا جزو جدیدترین پوشش های دیواری میباشد. الیاف سلولزی در رنگ ساختمانی بلکا به کار می‌رود. رنگ بلکا همانند کاغذ دیواری عمل کرده و نقص های دیوار را می پوشاند. رنگ بلکا قابل شستشو نمیباشد و هزینه بسیار کمی دارد.

رنگ پتینه نیز یکی دیگر از رنگهای روغنی است که به دو سبک مدرن و کلاسیک تولید میشود. این رنگ جزو جدیدترین سبک های رنگ ساختمانی میباشد و بیشتر در سبک کلاسیک در طرح و نقاشی و برجسته ساده به کار می رود.رنگ پتینه قابل تعمیر میباشد و ماندگاری بسیار بالایی دارد. رنگ مولتی کالر جزو جدیدترین رنگهای روغنی می باشد و در صورت به کار بردن به صورت رگه‌هایی از رنگ های مختلف قابل مشاهده است. رنگ مولتی کالر شامل ترکیب شدن چند رنگ متفاوت با یکدیگر می‌باشد، این رنگ برای همه سطوح مناسب می باشد و ماندگاری بالایی داشته و رطوبت را جذب نمیکند.

رنگ مولتی کالر قابل شستشو نیست و نسبت به سایر رنگ‌های روغنی گران تر می باشد. رنگ ضد حریق یک نوع پیشرفته رنگ روغنی می باشد که آتش نمیگیرد. زمانی که به این رنگ حرارت وارد شود حجیم شده و کف می کند در نتیجه یک لایه محافظ برای رنگ اصلی ایجاد می‌کند. رنگ ضد حریق دارای پایه آب و از هرگونه حلال با ساختاری منعطف می باشد. این رنگ بسیار گران بوده و نسبت به آتش مقاوم می‌باشد و ماندگاری بالایی دارد. نوع دیگر رنگ های جدید رنگ نانو می باشد. رنگ نانو به شکل مایع می باشد و با هر وسیله‌ای از قلمو گرفته تا غلطک قابل استفاده میباشد. رنگ های نانوگران بوده و مقرون به صرفه نیست، رنگ نانو نسبت به گرما و سرما و رطوبت مقاوم است و انتخاب خوبی برای نمای بیرونی ساختمان ها می باشد. رنگ نانو درسطح های فلزی و سیمان وبتنی و…قابل اجرا میباشد. این رنگ نسبت به قارچها و باکتریها مقاومت بالایی دارد و با آب و صابون به راحتی شستشو می شود. رنگ نانو به صورت شفاف و با سایر رنگ ها ترکیب میشود رنگ نانو دارای اشعه یو وی خورشید میباشد و ماندگاری بالایی دارد.

رنگ روغنی مات

رنگ روغنی مات رنگ روغنی مات جزو رنگهای روغنی محسوب می‌شود که براقیت و درخشش نداشته و انعکاس نور را انجام نمی‌دهد. رنگ مات به خوبی می‌تواند نواقص و ایرادات را در هر کجای منزل و فضاهای آزاد پوشش دهد. رنگ مات بیشتر برای اتاق خواب استفاده می‌شود و به دلیل تمیز کردن سخت آن پیشنهاد می‌شود در مکان های کم رفت و آمد از این رنگ استفاده شود.

رنگ های روغنی مات بسته به نوع تولید کننده درخشش و براقیت بسیار کمی دارند و ماندگاری این رنگ نیز بسیار کم و کوتاه است و نگهداری از این رنگ سخت تر از سایر رنگ ها می باشد. گاهی اوقات با ترکیب رنگ روغنی مات و رنگ روغنی براق یک ترکیب منحصر به فرد تولید می‌شود و زیبایی دیوار را دوچندان می‌کند. رنگ روغنی مات معایب دیوار را به خوبی پوشش می دهد و اگر با رنگ براق ترکیب نشود رنگ آمیزی با این رنگ بسیار سخت خواهد بود. رنگ روغنی مات نسبت به سایر رنگ‌های روغنی قابلیت شستشوی کمتری دارد و برای مکان هایی که در معرض آب می باشند مناسب نیست.