انواع روتختی شیک و متنوع

مطالعات عملی کمی در مورد تأثیر نوع پارچه برای رختخواب، بر خواب وجود دارد. یک مطالعه نشان داد که خوابیدن روی زیرانداز پشمی به طور قابل‌توجهی حرکت بدن را کاهش می‌دهد، کیفیت ست روتختی ذهنی بالاتری را گزارش می‌کند و احساس بهتری در صبح در مقایسه با لحاف‌های کنترل داشت.

نشان داد که ضربان قلب و دما و رطوبت میکرو اقلیم برای پشم در طول دوره خواب کمتر بود. تولید عرق کمتر، Tsk و دما و رطوبت ریز اقلیم با پتوی پشمی در مقایسه با ترکیبات اکریلیک-الیاف-پنبه در شرایط گرم و مرطوب مشاهده شد.

18 نویسندگان این تغییرات را به خواص بافر رطوبت و انتقال الیاف پشم نسبت دادند.

با این حال، هیچ یک از این مطالعات قبلی معیارهای خواب عینی را با استفاده از پلی سومنوگرافی (PSG) ثبت نکردند.

با توجه به اهمیت احتمالی آسایش حرارتی برای خواب، بنابراین ممکن است انتظار داشته باشیم اثرات متفاوتی از پارچه برای لباس خواب و رختخواب بر روی خواب مشاهده کنیم.

بنابراین، این مطالعه در یک طرح فاکتوریل 2×2×2، اثرات لباس روتختی دونفره ترک (پشم در مقابل پنبه)، نوع روتختی (پشم در مقابل پلی استر) و دما (17 درجه سانتیگراد در مقابل 22 درجه سانتیگراد) را بر روی خواب با استفاده از PSG ارزیابی کرد.

میانگین دمای ثبت شده یک شبه (جمع آوری شده از سال 2012 تا 2014) در فصل زمستان از ساعت 10 شب تا 6 صبح 2.6±17.1 درجه سانتی گراد و برای فصول بهار و پاییز 21.1±1.9 درجه سانتی گراد و 21.6 درجه سانتی گراد بود.

± 2.2 درجه سانتی گراد، به ترتیب، در خانه های استرالیا (دانشکده معماری، دانشگاه سیدنی، پروژه های کشف شورای تحقیقات استرالیا، DP 11010559).

بنابراین، این دماها برای این مطالعه برای شبیه سازی شرایط محیطی رو تختی دو نفره مشاهده شده برای آن فصول انتخاب شدند.

ما فرض کردیم که 1) لباس خواب / ملافه پشمی خواب بهتری نسبت به لباس خواب / رختخواب غیر پشمی فراهم می کند و 2) شرکت کنندگان در 17 درجه سانتی گراد بهتر از 22 درجه سانتی گراد می خوابند.

این مطالعه با تایید کمیته اخلاق انسانی دانشگاه سیدنی (پروتکل شماره 13528) انجام شد. رضایت نامه کتبی آگاهانه از همه شرکت کنندگان به دست آمد.

هفده شرکت‌کننده (ده مرد و هفت زن) با سن 6.9±24.6 سال با میانگین شاخص توده بدنی 2.2±23.7 کیلوگرم در متر مربع، 9 شب آزمایش PSG شامل یک شب سازگاری را تکمیل کردند.

همه شرکت‌کنندگان زن برای به حداقل رساندن اثرات هورمونی روی رو تختی مخمل ساده از داروهای ضدبارداری استفاده می‌کردند.

20 شرکت‌کنندگان با شرایط پزشکی قبلی مانند شرایط قلبی تنفسی (فشار خون، بیماری‌های قلبی عروقی، عفونت‌های تنفسی، یا بیماری‌های انسدادی مزمن ریوی) و متابولیک است.

 • منابع:
  1. The effects of fabric for sleepwear and bedding on sleep at ambient temperatures of 17°C and 22°C
 • تبلیغات: 
  1. قیمت انواع پارچه لگ چرم صادراتی
  2. شرکت فروش مانتو شلوار ورزشی
  3. پردازش رنگ در مغز انسان
  4. تخفیف 90 درصد زرشک در مشهد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.