آزمایش بر روی پشم شیشه

رضایت نامه کتبی آگاهانه از هر داوطلب قبل از آزمایش پچ توسط انجمن علوم مو ژاپن گرفته شد. به عنوان یک ماده کنترل، نفت خام استفاده شد. هر نمونه از الیاف به نوار محفظه فین با مساحت 10 × 10 میلی متر متصل شد.

سپس مواد آزمایش به مدت 24 ساعت به طور انسدادی روی بازوی هر داوطلب چسبانده شد و سپس خارج شد. شرایط پوستی متعاقباً در 1 و 24 ساعت پس از برداشتن مشاهده شد. یک متخصص پوست شرایط را مطابق با استانداردهای تست پچ ژاپنی 11 تأیید کرد.

نتایج آزمایش پچ را در 1 اینچ پس از برداشتن پشم شیشه تهران برای استفاده غیرمسکونی یا مسکونی بدون چسباننده رزین فنلی اصلاح‌شده با اوره نشان می‌دهد.

پس از قرار گرفتن در معرض پشم شیشه برای مصارف غیر مسکونی بدون چسب بر روی پوست یک زن 31 ساله اریتم مشاهده شد. در 1 اینچ پس از برداشتن، اریتم خفیفی بر روی پوست یک زن 39 ساله پس از قرار گرفتن در معرض پشم شیشه برای مصارف مسکونی بدون چسب مشاهده شد.

هیچ واکنشی برای پشم شیشه برای استفاده غیرمسکونی یا مسکونی با چسب رزین فنلی اصلاح‌شده با اوره وجود نداشت (داده‌ها نشان داده نشده است).

هیچ واکنشی در 1 اینچ پس از برداشتن پچ در هیچ یک از داوطلبان توسط رشته های پشم شیشه اصفهان پیوسته با قطرهای مختلف مشاهده نشد.

و در 24 ساعت پس از حذف، هیچ واکنشی به هیچ یک از مواد وجود نداشت.

الیاف پشم شیشه کوبیده از مواد ضروری در صنایع هستند.

آنها به عنوان اجزاء در FRP و FRTP استفاده می شوند.

متأسفانه درماتیت یک بیماری شایع در بین کارگرانی است که در معرض الیاف شیشه قرار دارند.

بیورنبرگ اظهار داشت که چون شیشه از نظر شیمیایی بی اثر است، واکنش باید به دلیل آسیب فیزیکی باشد.

در مطالعه حاضر، با استفاده از تست پچ، تحریک‌پذیری انسان نسبت به پشم شیشه را برای استفاده غیر مسکونی (الیاف درشت) با و بدون چسب‌کننده رزین فنلی اصلاح‌شده با اوره و همان را برای مصارف مسکونی (الیاف ریز) با یا بدون آن بررسی کردیم.

بایندر و رشته های پشم شیشه برای تشک پیوسته با قطرهای مختلف با داوطلبان سالم ژاپنی به عنوان سوژه.

اگر بتوانیم اطلاعات اولیه ای را به دست آوریم تا تأیید کنیم که این مواد پوست را به صورت مکانیکی تحریک می کنند و نه شیمیایی، مدیریت صحیح این مواد را می توان صرفاً با اجتناب از تماس فیزیکی با آنها انجام داد.

ما از استاندارد ژاپنی برای تست پچ استفاده کردیم، زیرا ژاپنی ها را معاینه کردیم و نتایج توسط یک متخصص پوست ژاپنی قضاوت شد.

  • منابع:
    1. Skin Irritation to Glass Wool or Continuous Glass Filaments as Observed by a Patch Test among Human
  • تبلیغات: 
  1. عرضه کننده پارچه لگ مجلسی کیلویی
  2. شرکت فروش مانتو شلوار ورزشی
  3. دستگاه cnc طلا|خرید و فروش ارزان ترین آنها در کشور
  4. تخفیف 90 درصد زرشک در مشهد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.